Наука, і вчений зокрема, часто вважаються жорсткими та непопулярними. Ми уявляємо літнього чоловіка, який щось обчислює в захаращеному офісі. Через це багато цікавих і важливих відкриттів залишаються закритими і невідомі навіть колегам-дослідникам, а тим більше громадськості.

Проте наука потребує популяризації та може бути привабливою для всіх. Це довели автори унікального арт-проекту «#Наукапросто», який розробили у співпраці науково-дослідний відділ університету та представники Навчально-наукового інституту журналістики КНУ. Учасники проекту «Медіадіалог 2021 – за конфліктологію та дослідження» мали можливість відвідати цю виставку та поспілкуватися з її авторами.
Мистецький проект «#Наукапросто» – це виставка досліджень науковців Київського національного університету імені Тараса Шевченка, представлених у формі сучасних яскравих привабливих візуалізацій. Відвідувачі також можуть прочитати коротку інформацію про кожен експонат і дізнатися більше за QR-кодом.
На виставці було представлено багато важливих творів з різних галузей науки.
Наприклад, один з експонатів «Посміхнись мені» розповідає про роботу вчених Інституту імені А.В. Ботанічний сад імені Фоміна. Вони вивчають місцеві рослини та види з інших широт, щоб знайти ключ до їх здатності адаптуватися до нового клімату. Це може покращити адаптивність сільськогосподарських культур та інших культивованих рослин до складніших і екстремальних кліматичних умов, що може допомогти у вирішенні проблем голоду в деяких країнах.

Інформацію про всі дослідження можна знайти на сайті проекту, який ще наповнюється.
За словами одного з організаторів виставки, кандидата наук із соціальних комунікацій Данила Філоненка, проблема не лише в тому, що інші люди не знають про науковців та їхні роботи, а й у тому, що самі науковці не дуже охоче діляться своїми досягнення. Збір матеріалу від науковців зайняв багато часу. Крім того, всі матеріали для виставки, які отримали організатори, були у вигляді схем, таблиць або простого тексту. Їх було важко читати. Тому однією з найважливіших частин роботи став етап розуміння суті винаходу та перекладу його простими словами. Велику роль у популяризації проекту зіграла також розробка візуальних плакатів, які привабливо представляють відкриття.

Таким чином інші заклади можуть долучитися до ініціативи та реалізувати подібні проекти. Це ще один крок до підвищення популярності науки в суспільстві та допомоги вченим інтегрувати свої відкриття в наше повсякденне життя.