Університет відзначив Всесвітній день науки в ім’я миру та розвитку

Про важливість наукових здобутків, нестандартні підходи до міжнародної популяризації досліджень українських науковців, а також про славетні традиції наукових шкіл Київського національного університету імені Тараса Шевченка йшлося під час урочистого відзначення Тижня науки.

Святкування Дня науки й сталого розвитку в Університеті розпочалося із освітнього тижня Science week (8–11 листопада 2021 року), продовжилося урочистим врученням відзнак найкращим співробітникам КНУ імені Тараса Шевченка й відкриттям виставки «#Наукапросто» (11 листопада 2021 року – 10 грудня 2021 року). Приємним доповненням цих наукоцентричних подій стало й ухвалення рішення про внесення до Державного реєстру трьох наукових об’єктів КНУ імені Тараса Шевченка, що відтепер визнаються такими, що становлять національне надбання.

До урочистостей із нагоди відзначення наукових досягнень університетської спільноти долучилися ректор Володимир Бугров, перший проректор Володимир Ільченко, проректорка з наукової роботи Ганна Толстанова, проректорка з науково-педагогічної роботи (міжнародне співробітництво) Ксенія Смирнова, проректорка з науково-педагогічної роботи (зв’язки з громадськістю) Олена Добржанська, проректорка з науково-педагогічної роботи (гуманітарні питання) Інна Степанець, а також делеговані представники структурних підрозділів КНУ імені Тараса Шевченка.

Керівництво Університету й дирекція Науково-дослідної частини КНУ щиро вітали науковців, чиї винаходи, розробки й дослідження відомі міжнародній професійній спільноті, а відтак – примножують славу Київського національного університету імені Тараса Шевченка як провідної дослідницько-наукової інституції!

У вітальній промові на честь працівників, відзначених за сумлінну працю, високий професіоналізм в організації науково-методичної й науково-дослідної роботи, значний особистий внесок у популяризацію української науки на міжнародному рівні, ректор Володимир Бугров наголосив:

 «У цей видатний день хочеться подякувати всім працівникам, що докладають зусиль для досягнення важливих наукових результатів і для популяризації одержаних здобутків. Інколи трапляється, що за повсякденними клопотами не помічаємо цієї невтомної праці, що її докладають і науковці, і працівники Науково-дослідної частини, які забезпечують супровід дослідницьких проєктів на всіх етапах їхньої реалізації. Внесок кожного з вас є важливим! Тож – разом до успіху, до здобуття все нових щаблів на світовій науковій арені».

Тож заохочувальними відзнаками з нагоди Всесвітнього Дня науки в ім’я миру та розвитку було нагороджено 45 наукових і науково-педагогічних співробітників КНУ імені Тараса Шевченка.

Відзначити славетних науковців Шевченкового університету прибув і представник Міністерства освіти і науки України – в. о. генерального директора Директорату науки та інновацій, керівник експертної групи з питань інтеграції до Європейського дослідницького простору Григорій Мозолевич. Від імені колективу Міносвіти пан Мозолевич побажав найкращим дослідникам і винахідникам КНУ невтомно примножувати наукову славу провідного українського ЗВО й самої України.

Потому всі присутні мали нагоду завітати на урочисте відкриття унікального артпроєкту «#Наукапросто», розробленого в колаборації між Науково-дослідною частиною Університету й представниками Навчально-наукового інституту журналістики КНУ. Керівництво Університету спільно з координатором виставки перерізало червону стрічку на честь відкриття експозиції, тож усі зацікавлені могли ознайомитися з десятками креативних робіт.

Проректорка Ганна Толстанова, яка й зініціювала проведення виставки, ознайомила присутніх із концепцією цього унікального проєкту, покликаного «стати прикладом того, як можна застосовувати міждисциплінарність не тільки в написанні наукових робіт, а й у представленні наукових здобутків».

Учасник креативної команди розробників, доцент кафедри мультимедійних технологій і медіадизайну Навчально-наукового інституту журналістики Олексій Ситник доповнив виступ проректорки такими міркуваннями:

 «В Україні повсякчас стикаємося з тим, що значні наукові відкриття залишаються невідомими для широкого загалу. Саме тому прийнято рішення розповідати про глобальну науку цікаво, доступно й зрозуміло. Поточна виставка є першим етапом грандіозного просвітницького проєкту, у межах якого презентуємо громадськості сто найвидатніших досягнень науковців КНУ імені Тараса Шевченка. Тож продовження цієї артекспозиції – неодмінно буде!».

Усі, хто завітав на відкриття експозиції «#Наукапросто», могли під небуденним кутом зору ознайомитися із розробками Геннадія МіліневськогоОлександра МитрохинаКлима ЧурюмоваВалерія СкришевськогоВолодимира АушеваІгоря ФрицькогоОлексія Савчука й інших славетних науковців Університету.

Науково-педагогічний колектив КНУ імені Тараса Шевченка пишається здобутками своїх видатних колег і бажає кожному з університетських науковців значущих професійних відкриттів і досягнень!

Центр комунікацій
Джерело