#Наукапросто” – це артпроєкт Київського національного університету імені Тараса Шевченка, метою якого є популяризація науки, наукових відкриттів та досягнень університету, заохочення до наукової діяльності тощо.

Організатори проєкту – НДЧ Університету спільно з Навчально-науковим інститутом журналістики.

Завдання проєкту — донести то пересічного громадянина масштабність українських наукових досягнень зрозумілою мовою із практичним значенням для кожного. Автори проєкту намагались адаптувати науковий іноді малозрозумілий для не науковця текст для широкого розуміння їх значення для науки й суспільства.

Формат виставки

Виставка наукових досягнень представлена в артформаті. Цей формат був обраний з метою візуального привернення уваги до наукових досягнень крізь візуальне мистецтво. Розробники свідомо відмовились від звичайної інфографічної візуалізації, яка б просто пояснювала принцип роботи винаходів чи наукових розробок, а сконцентрувала увагу на кодуванні метафоричних образів, асоціаціях, візуальних і смислових меседжах, які, на думку авторів, більше привертатимуть увагу різноцільової аудиторії. 

Адаптовані підписи під матеріалами покликанні на тлумачення і самого артоб’єкту і відповідного наукового досягнення що у ньому закодовано. Таким чином взаємодія з експонатами стає інтерактивною, адже окрім візуального мистецтва відвідувачу потрібно зрозуміти інформаційний посил і дізнатися суть наукової розробки науковців Університету.

 

Відкриття виставки було присвячено до Всесвітнього дня науки в ім’я миру та розвитку. Серед експонатів – понад 30 (на честь 30-річчя незалежності України) креативних артекспонатів, в яких закодовано суть досліджень науковців Університету, зокрема антарктичні розвідки доктора фізико-математичних наук Геннадія Міліневського та доктора геологічних наук Олександра Митрохина; планета «КНУШЕВІЯ» доктора фізико-математичних наук Клима Чурюмова; фотоелектричний екран «Електронний язик» доктора фізико-математичних наук Валерія Скришевського; унікальний стан матерії «одерон» доктора фізико-математичних наук Володимира Аушева, речовини, що змінюють колір під впливом температури, доктора хімічних наук Ігоря Фрицького, технологія отримання білків і пептидів доктора біологічних наук Олексія Савчука та багато інших.

Неймінг проєкту відображає дві його основні місії: 

1) розповісти про науку і наукові досягнення просто і доступно, щоб кожен міг зрозуміти їх значення; 

2) також проєкт на перших етапах планує розповісти про сто наукових відкриттів університетської наукової спільноти, давши старт масштабній популяризаційній кампанії української науки та наукових здобутків Університету зокрема.